NetApp

1992 yılında kurulan NetApp, sunduğu donanım ve yazılım özellikleri ile veri depolama, yedekleme, iş sürekliliği, felaket kurtarma, arşiv ve güvenlik çözümlerini yüksek performans, yönetim kolaylığı ve düşük toplam sahip olma maliyeti ile sunar. 12.000´den fazla çalışanı ve dünya genelindeki 150 bölge ofisi ile NetApp, veri depolama ve yönetimi alanının lider şirketlerindendir.

Kolay yönetilebilir, hızlı, güvenilir ve kolay ölçeklenir bir depolama çözümü sunan NetApp ürünleri ile SAN ve NAS yapılarını yatay ve dikey olarak genişleyebilen tek bir sistemde toplayabilir, felaket kurtarma amaçlı veri replikasyonu yapabilirsiniz. İş sürekliliği için yerel ya da uzak mesafelerde veri kaybı olmaksızın aktif aktif çalışan veri depolama altyapıları oluşturabilirsiniz.

NetApp, FAS Serisi ve E-Serisi ürünleriyle ve ürünler üzerinde sunduğu yazılım hizmetleriyle ihtiyaçlarınıza yönelik en isabetli tercihleri yapmanızı sağlar.

NetApp E-Serisi veri depolama sistemleri, performans ve kapasite ihtiyaçlarınızı basitlik ve verimlilikten ödün vermeden karşılamanızı sağlar. Performans özellikleri, yüksek performanslı dosya sistemleri, yüksek bant genişliği ihtiyacı olan uygulamalar ve yüksek I/O gereksinimi olan iş yüklerini destekler. (Media,CCTV vs.)

NetApp FAS-Serisi veri depolama sistemleri, karmaşık sistemlerde akıllı performansıyla ve sahip olduğu Data ONTAP altyapısıyla bu karmaşık sistemlerinizi daha basit ve düşük bütçeyle karşılar.

Yine Flash teknolojisini etkin bir şekilde kullanan NetApp, All Flash FAS ve EF serileri ile geleneksel depolama yöntemlerinin yanında Flash depolamayı da ürün ailesine dahil ederek performans ve verim konusunda bir adım öne geçmiştir.

RAID-DP®

Aynı anda iki disk arızasına karşı koruma teknolojisidir. Performans, verim, güvenlik : hepsi bir arada.

Snapshot™

Verinin anlık görüntülerini oluşturarak mantıksal hatalara karşı performans kaybı olmaksızın verinizi yedekleyen özelliktir.

SnapRestore

Veri depolama üzerinde aldığınız Snapshotları aldığınız hızda geri dönmek için kullanılır.

SnapManager

Uygulama katmanı ile uyumlu bir şekilde snapshot, klon alma, geri dönme işlemlerinin tutarlılığını ve optimizasyonunu sağlar. Bir çok platformlarında etkin kullanabilirsiniz.

FlexVol®

Elinizdeki disk havuzları üzerinde verileriniz için dinamik alanlar oluşturabilirsiniz. FlexVol ile fiziksel diskleri değil verilerinizi yönetirsiniz.

Deduplication

Veri depoloma sistemi üzerinde birbirine benzeyen veri bloklarını tekilleştirerek veri depolama verimliliği sağlar.

Compression

Eş zamanlı veri sıkıştırma özelliği sayesinde daha az fiziksel veri depolama alanı kullanarak daha çok veriyi depolayabilirsiniz.

Thin Provisioning

Fiziksel veri depolama alanlarının sanallaştırılmasıdır. Sanal kapasite kullanımı sağlar.

OnCommand

Birden fazla NetApp sistemini tek bir ara yüzden izleyip yönetmek için kullanabileceğiniz, büyüme eğilimi, anlık ve geriye dönük performansını izleyebileceğiniz yönetim yazılımı ailesidir.

SnapMirror

Heterojen ortamlar da dahil senkron/asenkron replikasyon çözümü sunar. Felaket kurtarma ve iş sürekliliği çözümlerinde efektif kaynak kullanımı sağlayın.

FlexClone

Disk alanı kullanmadan verilerinizin klonlarını oluşturur. Test, raporlama ve yazılım geliştirme ortamlarınız için dakikalar içinde kopyalar oluştururken kapasitenin en verimli şekilde kullanımına imkan tanır.

SyncMirror®

RAID 1 korumasına benzer şekilde verilerinizin eş zamanlı olarak ikinci bir disk grubunda da depolanmasını sağlayan NetApp’ın “disk mirroring” uygulamasıdır. Disklerinizi etkileyen her türlü altyapı problemlerine karşı yüksek koruma sağlanırken okuma performansını da iki katına çıkarır.

NetApp DataMotion™

Uygulamalarınız çalışmaya devam ederken verileri bozulmadan taşımanızı sağlar.

Infinite Volume

Tek dosya sistemi ile 20PB’a kadar büyüyebilen volume yaratabilirsiniz.

Virtual Storage Tier

Sıcak veriyi gerçek zamanlı önbellekleme ve basit yönetim ile depolama sistemi kaynaklarınızı verimli kullanmanızı sağlar.